• Wpisów: 28
  • Średnio co: 47 dni
  • Ostatni wpis: 27 dni temu, 16:11
  • Licznik odwiedzin: 4 557 / 1370 dni
 
nutella5525
 
-ωιктσяια-: Na pozór wydaje nam się, że miłość jest najpiekniejszym przeżyciem w życiu. Czujemy jakbyśmy byli w "siódmym niebie", pierwsze spotkania, pierwszy pocałunek, pierwszy dotyk. Chcemy by to trwało wiecznie. Jesteśmy gotowi poświęcić wiele nie zważając na konsekwencje. Jednak nie zawsze układa się tak, jakbyśmy tego chcieli. Też tak było w przypadku dwóch bliskich sobie osób którzy wierzyli w przeznaczenie które połączyło ich drogi by mogli odkryć jak potężna jest miłość do drugiej osoby by przezwyciężyć wszystko co złe, by być ze sobą do końca.
To był ciepły kwietniowy wieczór, siedziała samotnie na ławce by chwilę odpocząć po podróży. Mieszkała w Anglii lecz po śmierci rodziców postanowiła wrócić do rodzinnego miasta. Zamieszkała w małym przytulnym mieszkaniu z widokiem na rynek. Znalazła pracę w sklepie z zegarami. Była zadowolona lecz długo jeszcze nie mogła się pogodzić ze stratą najbliższych. Mijały dni, miesiące aż w końcu poczuła że przeszłość jest już za nią i może z uśmiechem patrzeć w przyszłość. Nie przypuszczała że los ma wobec niej inne zamiary. Dzień w którym była w pracy odmienił jej życie. Jak codzień zaczęła dzień od gorącej kawy i gazety po czym wzięła się do pracy aż nagle w drzwiach ujrzała wysokiego bruneta w płaszczu. Był to deszczowy dzień więc zaproponowała by przeczekał tę ulewę. Zgodził się patrząc na nią tak jakby czuł że to nie przypadek, jakby z góry było zamierzone ich spotkanie.
I tak rozmawiali aż stracili poczucie czasu. Rozmowę przerwał telefon do dziewczyny więc stwierdził że nie będzie więcej nadużywał jej czasu i wyszedł zostawiając jej swoją wizytówkę.
Pewnego dnia zabrała się za porządki i znalazła wizytówkę od tajemniczego bruneta w płaszczu. Postanowiła że zadzwoni i umówi się na spotkanie. Nie odbierał więc nagrała mu się na sekretarkę. Mijały kolejne dni a odzewu nie było. Pomyślała że to zbyt piękne żeby było prawdziwe. Myliła się, znów zobaczyła go wchodzącego do sklepu i wyjaśnił jej że niedawno wrócił z podróży i gdy odsłuchał jej wiadomość natychmiast wsiadł w taksówkę i przyjechał by znów zobaczyć najpięknie oczy na świecie. Zarumieniła się. Patrzył na nią z pożądaniem a ona onieśmielona pakowała rzeczy do torebki. Wybrali sie na spacer.
Niespodziewanie złapał ją za rękę i pocałował. Nie wiedziała co o tym myśleć ale czuła się jakby ziemia osuwała się spod jej nóg. Spędzali ze sobą jak najwięcej czasu ale niestety nie było go zbyt dużo. Po pół roku znajomości dowiedziała się że ma raka którego nie da się wyleczyć. Była zgruzgotana, nie wiedziała jak powiedzieć o tym swojemu ukochanemu. Przez pewien czas nic nie mówiła a z dnia na dzień czuła się coraz gorzej. Wiedziała, że w końcu będzie musiała wyznać prawdę. Pewnego dnia przygotowała pyszną kolację przy świecach. On był zachwycony. Wieczór mijał, była świadoma że zaraz jej bratnia dusza którą kocha nad życie usłyszy coś, co zmieni na zawsze jego życie. Nastała cisza, spojrzała smutnym wzrokiem a on nie wiedział o co chodzi. Usłyszał "jestem chora na raka, zostało mi nie wiele czasu" po czym rozpłakała się. Złapał ją za rękę i z całych sił przytulił. Mijały dni. Czuli że już nadchodzi czas w którym będą musieli pożegnać się na zawsze. Pewnego dnia poczuła się źle więc pojechali do szpitala. Leżała na łóżku i czuła że to ostatnie chwile jej życia po czym zamknęła oczy. Odeszła. Jeszcze przez dłuższy czas siedział przy niej i płakał. Zadawał sobie pytanie: dlaczego właśnie to im się przydarzyło. Pogrzeb odbył się w towarzystwie najbliższych przyjaciół. Z czasem radość do życia powróciła ale nigdy o niej nie zapomniał, o swojej miłości życia. Przychodził na jej grób tak często jak to było możliwe i opowiadał jej wszystko co wydarzyło się w jego życiu.                                      
                                                                                                       
                                                             -ωιктσяια-

Nie możesz dodać komentarza.